قوانین و مقررات داخلی
قوانین و مقررات خارجی و بین المللی
مقالات و نوشته های حقوقی
سایت های مرتبط
تاریخ و ادبیات حقوق
حقوق بانکی و بانکداری
اخبار حقوقی
حقوق مالکیت فکری و صنعت نرم افزار
نشانی مراجع و مراکز حقوقی و قضایی
ثبت علامت ، طرح صنعتی ، اختراع
نشریه حقوق بانکی
English

بخش حقوقی سایت همکاران سیستم
حقوق مالکیت فکری و صنعت نرم افزار

موسسه حقوقی دکتر علیرضا مسعودی متشکل از جمعی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی بر اساس دانش حرفه ای و بصورت کاملاً تخصصی می دانند ، منشور و راهبردهای موسسه گویای تعهدات ، اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیتهای موسسه را تشکیل می دهد و ضمن پایبندی کامل به مفاد منشور یاد شده ، معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا می کند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تاکنون حاصل کرده ایم نیز بیش از همه ، حاصل جدیت در پایبندی به تعهدات و تنظیم عملکردها بر اساس این تعهدات و اصول می باشد .

1- منشور و راهبردهای اساسی حاکم بر کسب و کار

 1. هدف اصلی ما ارائه بهترین خدمات با استفاده از دانش و فنون خاص حرفه ای است و در این راه ، روش شناسی و نیازسنجی دقیق ، رمز اصلی پیدا کردن مسیری درست برای موضوعات حقوقی و راه حلی منطقی و قابل قبول برای مشکلات می باشد.
 2. با داشتن درک و فهمی درست از موضوع ، میتوان استراتژی نحوه ورود به قضایای مختلف حقوقی را تعیین نموده و با ترسیم درست مسیر حرکتی ، امید حصول نتیجه ای قابل قبول و مناسب را داشت.
 3. نیازهای نوین و اقتضائات دنیای جدید ، استفاده از ابزارها و روشهای جدید را ضروری و ناگزیر ساخته است . حقوق در کشور ما هنوز بیشتر در دنیای سنتی سیر می کند ولی همین عرصۀ بشدت سنتی ، می تواند به سوی مدرن شدن گام برداشته و ساختارهایی فنی و منطقی بیابد.
 4. سلامت کاری و پرهیز از هرگونه روابط مالی ناسالم ، از ضروریات یک کار حرفه ای است و هر شکل آلودگی و کج روی در این زمینه ، ضربه ای اساسی به روابط سالم ، حرفه ای و مبتنی بر اصول وارد می سازد و منحرف نشدن از جاده حق و حق طلبی ، از الزامات اساسی کسب و کار سالم است.
 5. هم افزایی دانش ها و توانائی های علمی و حرفه ای ، موفقیت را قابل دسترس تر کرده و راه حلها و شیوه های جدیدی را فرا روی ما می گذارد و التزام به کار تیمی و جمعی ، نوید بخش کسب نتایج بهتر و یافتن راههای جدید خواهد بود.
 6. وکیل و قاضی دو بال یک پروازند و می توانند با همیاری و همکاری ، مسیر دستیابی به عدالت و رفع خصومت را آسانتر بپیمایند و به جای شکل دادن یک رابطه تقابلی ، می توانند در کنار هم برای کشف حقیقت و اجرای عدالت گام بردارند و به همین خاطر وجود تعامل مثبت بین قاضی و وکیل ضروری است ، بدون اینکه این دو را از تعهدات شغلی و اخلاقی خویش دور سازد.
 7. شفافیت مالی و قراردادی و تنظیم روابط حقوقی با موکل ، با عطف توجه به لزوم تعریف منافع مشترک با موکل و اعتقاد هم راستایی منافع ، مبنای اصلی یک رابطه پایدار ، مستمر و مبتنی بر اعتماد دو طرفه را تشکیل می دهد.
 8. هر چند آنچه که مبنای کار حرفه ای ما را تشکیل می دهد ، در تحلیل نهایی ، کسب و کاری است که قطعاً اندیشه کسب منافع و حصول سود و تحصیل درآمد در آن تعیین کننده است و مقدم بر هر چیز ، شرافت حرفه ای و اصول اخلاقی حاکم بر کسب و کار ، تعیین کننده نحوه رفتار و اقدام ما می باشد . بر مبنای سوگندی که در شروع وکالت یاد کرده ایم ، متعهدیم به تلاش برای احقاق حق و برقراری عدالت ، و حاضر نیستیم ذره ای از شرافت حرفه ای و اصول اخلاقی که لاجرم باید بر این حوزه حاکم باشد را فدا کنیم . قداست شغل وکالت و اخلاقیات ، پاشنۀ آشیل این حرفه است و با هیچ چیز قابل معاوضه نیست.
 9. به شکرانه لطفی که خداوند ما کرده و دانش و توانایی که به ما عطا فرموده ، متعهدیم که نیازهای مردمی که به ما مراجعه می کنند را با رعایت چارچوبهای قانونی پاسخ گفته و بر طرف کنیم و عدم تمکن مالی آنان برای پرداخت هزینه خدمات ، به هیچ وجه مانعی در راه ارائه خدمات حقوقی نبوده و نیست و انجام این مهم را در راستای وظایف حرفه ای و جزء تعهدات خود می دانیم.

2- معرفی و بیان نحوه عملكرد

از نظر حرفه ای و ارائه خدمات حقوقی به متقاضیان ، موسسه ما ، متشکل از تعدادی از وکلاء و فارغ التحصیلان دانشگاه در زمینه های مختلف حقوقی است که خدمات حقوقی تخصصی و منظم ، در قالب کارِ گروهی به مشتریان ارائه می دهد . خدمات موسسه توسط یک تیم حداقل دو نفره انجام شده و در صورت لزوم ، موضوع در جلسات و كنفرانس هاي حقوقي موسسه مطرح گردیده و از همفکری و مشاوره سایر اعضای موسسه استفاده می شود و در صورت تخصصي بودن خدمات ، از متخصصين و كارشناسان ديگر استفاده خواهد شد .

تجربیات مفید و سوابق مثبت اعضای گروه در زمینه های مدنی ، تجاری ، تجارت بین الملل ، امور بانکی و بانکداری ، قراردادها ، شرکتها و موسسات تجاری ، نوید بخش ارائه خدماتی مثبت ومطلوب به مشتریان خواهدبود و در این زمینه ، در ابتدای کار سعی می شود تا ضمن نیازسنجی دقیق ، راهکارهای مناسبی به مشتریان ارائه شود تا مشکلات ومسائل آنها در یک مجرای صحیح قانونی و منطقی ، والبته با توجه به اصول حاکم بر کسب وکار ، مرتفع گردد و در این مسیر ، همواره تلاش می شود تا در شروع کار ، روابط فیمابین موسسه ومشتریان در چارچوب و روالی منطقی و متعادل ، تنظیم و تنسیق گردد ، در جریان ارائه خدمات توسط موسسه ، همواره به عنوان اصلی اساسی متعهدیم که ؛ خدمات ارائه شده دارای پشتوانه کامل علمی و منطقی و با در نظر گرفتن تمامی اصول ، معیارها ، ضوابط و چارچوبهایی باشد که از نظرحرفه ای ، قانونی و اخلاقی ، حاکم بر این نوع خدمات می باشد و اعتقاد داریم که اگر بتوانیم چارچوبی منطقی و متعادل برای منافع مشترکی که با موکل داریم ، ترسیم کرده وبه فهم مشترکی از آن برسیم ، بهتر می توانیم مسیر خود را شناخته و استوارتر و با ثبات تر در آن گام برداریم .

3- خدمات ما

خدماتی که توسط موسسه به مشتریان ارائه می شود به 5 دسته کلی تقسیم می شود :

 1. ارائه خدمات مشاوره ای به اشخاص حقیقی یا حقوقی در زمینه های تجاری ، بازرگانی ، امور قراردادها ، ثبت شرکتها ، قراردادهای دو جانبه و چند جانبه بازرگانی داخلی و بین المللی ، حل و فصل اختلافات مدنی و تجاری و سایر زمینه های حقوقی.
 2. قبول وکالت از اشخاص حقیقی یا حقوقی در زمینه های مختلف حقوقی.
 3. ارائه خدمات مشاوره ای منظم ، مرتب و دوره ای به شرکتهای تجارتی برای انجام بهتر امور ، ساختار بندی مناسب ، تنظیم مطلوب فعالیتها و ارائه مشاوره وراهنمایی به آنها برای مواجهه با چالشها و مشکلات حقوقی.
 4. انجام فعالیتهای تحقیقی و پژوهشی در زمینه های مختلف حقوقی.
 5. قبول داوری در اختلافات اشخاص حقیقی یا حقوقی.

4- سایت

سایت دفتر در بردارنده امکانات و خدمات متنوعی در زمینه های کاربردی و علمی و تخصصی است .

 1. اخبار حقوقی
  در این بخش جدید ترین و آخرین اخبار حقوقی به طور مرتب به شما ارائه خواهد شد . این بخش عمدتاً مشتمل بر آخرین مصوبات قانونی ، آراء وحدت رویه و تصمیمات هیات وزیران و یا سایر نهادهای قانونی می باشد .
 2. مشاوره حقوقی
  در این بخش بصورت کاملاً تخصصی و خاص ، مسائل و مشکلات حقوقی شما بررسی شده و پاسخ های متناسب با سئوالات شما ، ارائه خواهد شد . شما می توانید سوالات خود در زمینه های مختلف حقوقی را از با ارسال یک ایمیل مطرح نموده و جواب سوال خود را در اسرع وقت به طور خصوصی دریافت نمایید .
 3. مقالات و نوشته های حقوقی
  در این بخش ، مقالات و نوشته های تخصصی در موضوعات مختلف حقوقی وجود دارد که می تواند به شما در فهم موضوعات حقوقی کمک کرده یا اطلاعات خاصی را به شما ارائه دهد . در این قسمت همچنین سعی میشود تا با تجزیه وتحلیل مقررات جدید ، امکان فهم دقیق تر و اصولی تر این مقررات را فراهم نماید .
 4. کتابخانه تخصصی
  این بخش عمدتاً برای دانشجویان و محققان در نظر گرفته شده است. در این قسمت متن کامل برخی کتابهای معتبر حقوقی در رشته های حقوق قراردادها ، حقوق تجارت ، حقوق تجارت بین الملل ، حقوق بانکی و حقوق تعهدات به زبان انگلیسی بر روی سایت قرار داده شده است که می توانید با رعایت مقررات ، از متن کامل کتابها استفاده کنید .
 5. نظر سنجی
  شما می توانید با امکان در نظر گرفته شده در صفحه تماس با ما در سایت ، نظر خود را در مورد بخشهای مختلف سایت اعلام فرمایید .
 6. قوانین و مقررات
  در این بخش در سه قسمت مجزا متن کامل برخی قوانین و مقررات در زمینه امور بانکی ، اقتصادی ، امور تجاری و حقوق خصوصی در اختیار شما قرار می گیرد .
  1. قوانین و مقررات داخلی مشتمل بر عمده ترین قوانین در حوزه های زیر:
   1. قوانین تجاری ، بانکی سرمایه گذاری و اقتصادی
   2. مالکیتهای معنوی ، فناوری اطلاعات
   3. قوانین و مقررات عمومی
   4. قوانین مالیاتی ، کار و تامین اجتماعی
  2. متن کامل برخی قوانین و مقررات کشورهای آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، استرالیا ، مالزی ، آلمان، کانادا
  3. قوانین و مقررات بین المللی
   1. متن کامل برخی کنوانسیون های مهم بین المللی
  4. متن پیش نویس برخی قوانین جدید

© کليه حقوق اين سايت متعلق به دفتر حقوقی دکتر علیرضا مسعودی می باشد.